Květen 2015

Zážitky z pažitky kámo

5. května 2015 v 18:18 | Bařena.
když se mi na začátku dubna objevila na fejsíčku pozvánka na privátní Kdo přežije, rozmejšlela jsem svou účast relativně dost dlouoho na to, abych si promyslela všechny pozitiva a negativa svoji potencionální (ne)účasti. zhodnotila jsem stav parenchymu jater i plic, finanční stav svýho účtu ve spořce a svou ubohou fyzickou kondici a usoudila jsem, že orgány i účet se regenerovaly už dost dlouho na to, abych vyrazila.
nebudu vás napínat, přežila jsem! ale teď tady v neděli večer sedim na židli strhaná jak lípa, peru druhou pračku zahulenejch hadrů, můj pes se krčí jak zpráskanej čokl v plyšový dece, protože sem si dovolila ho vykoupat a moje vlasy i přes dvojitou dávku konďáku ( pozn. autora - kondicionér) smrdí jako uzený kolena a špekáčky v jednom. no a stav účtu? to tady komentovat nebudu, snad jen, že mejm výkřikům o tom, že si nikdy neaktivuju kontokorent, je nadobro konec.
ano.. tak velkou daň jsem za ten prokalenej víkend zaplatila!

říkala jsem si, že tři dny bez tekoucí vody a elektřiny prostě musí zvládnout každej, vždyť co je na tom, žejo. no vomyl přátelé! to se takhle vykoupejte v rybníce, vyválejte v trávě, nechte poskákat psem a zahulit kouřem z ohně a v těch zazevlenejch hadrech žijte celej víkend, domá vás zaručeně nepoznaj! aspoň po čuchu určitě ne. i to jsem nakonec zvládla, ale už dávno nejsem takovej anarchopank jako kdysi, achjo, další prozření...

i přes to, že minimálně dvakrát v tejdnu vybíhám do ulic brna, denně nachodim X kilometrů, protože jsem spořivá a nechci cpát dopravnímu podniku prachy za šalinkartu, mám rameno (nejen rameno!) jako arnold z toho jak házim psovi do posrání klacek/míč/talíř a dokonce jsem si pořídila v poslednim fitness týdnu v lidlu kettlebell!!! i přes tohle všechno opravdu nejsem sportovní typ a myslim si, že svejma výkonama umocněnejma pažitkou a božkovem spíčit, jsem celý osazenstvo survájvlu slušně bavila. achjo potřetí!!!
ono taky takový výběr sportovních aktivit pro bandu lidí pod vlivem alkoholu a psychotropních lehkých drog.. to mohli vymyslet jenom experti!
tak například baseball - mně osobně trvalo asi dvě hodiny než jsem byla schopná nějak přibližně vyhodnotit kam, kdy a jakou rychlostí a směrem mám běžet. hodně jsem sama sebe překvapila tím, že jsem sobě ani nikomu dalšímu pálkou nezpůsobila žádný zranění. nebylo tomu tak ale u všech zúčastněných... příště budu na prvním místě prosazovat zavedení pravidla, že soupeř v žádnym případě nesmí močit na mety protihráčů! jednak je na to hroznej pohled (sory Š., vod srdíčka) a za druhý to dost zdržuje hru.
nebo výkon na nafukovací loďce, kdy jsme se s R. místo závodního tempa deset minut točili v kruhu a nakonec nám ještě takovej amatér jako M. řekl, že jedeme celou dobu obráceně!!, tak tady potom mi už nevimproč vůbec nikdo nevěřil, že svýho času se mejch výkonů ve veslování bál i Ondra Synek! achjo, všechno špatně.
ale některý svý hranice jsem přecejen překonala, spala jsem tři noci v místnosti s dalšíma pěti lidma a hromadou odpornejch huňatejch pavouků, který si ve vedlejší místnosti celej vejkend vydržovala moje nová kamice P. se svym starym. fakt pecka. když toho jednoho macatýho humusáka klepli, ještě si ho drze vystavili na poličku k zrcadlu.. no vrchol.
taky jsem asi po sedmi letech (nebo kdy bylo Nagano?..) viděla nějakej zápas hokeje. nevim čim to je, ale i přes to, že většina osazenstva stolu v hospodě vyskakovala a chytala se za hlavu při každym zavadění hokejky vo puk.. NIKDO z těch expertů mi stále nevysvětlil, co je to zakázaný uvolnění! a já už na to prdim, Jarda jde do důchodu, na Vládise Růžičku už se taky nedá koukat, takže hokejová rodina se musí prostě vobejít i beze mě..

Jsem vyčerpaná i přestože jsem zdaleka neobsáhla program celýho víkendu
jdu si dát dvacet (čti: šedesát+)

B