Září 2013

suma sumárum

10. září 2013 v 22:08 | Bařena. |  radosti všedního života
za tejden zápis děcka a pak co? čtvrťák. to je v pytli, letos se půlíme, máme první kliniky, budeme asi už fakt šahat i na živý zvířata a ne se jen topit v horách knih. a já co? já stále nemám žádnou praxi! v podstatě neumím ani píchnout injekci, protože mi to ve škole za ty tři roky nikdo neřekl a neukázal, díky! ale zase si můžu tohle léto odškrtnout účast na zkoušce z toxikologie - a to hned trojnásobně, opětovné shledání s lidma z přebírací firmy Niara, kde jsem každý léto už šestej rok a řadim se v podstatě k zakládajícím členům, taky mám už slušný základy kynologie a obchodování, prodávání a vnucování věcí lidem, prostě jsem se ve všech ostatních oblastech života vzdělávala jak se dalo, jenom to co by mě mělo živit, se do toho jaksi zase nevešlo. nevadí, přecejen mám ještě tři roky k dobru (hroutim se!)

tohle léto bylo první za hodně dlouho dobu, kdy jsem nebyla na dovolený, ani nikde v zahraničí a ani vlastně vůbec nikde. týden dobrovolných prací na poli a statku v západních čechách do toho opravdu nepočítám, neboť se mi při vzpomínce na šůrování dvou pater dřevěnejch schodů obden protáčej panenky.

tohle léto jsem se pořád dokola učila a vztekala, že se už učit nebudu, chodila na zkoušky (pak už jen na jednu) a vracela s nepořízenou zas domů, vykřikovala, že bejt na učňáku, tak už mám pět let výučák a sledovala všechny toxikologický kauzy v médiích, jen abych byla v obraze a mohla pak Zdeňce říct, že ty žencký v egyptě fakt nezabil kyanid.

tohle léto jsem se byla jen dvakrát koupat, protože nám doma konečně dorostly tůje a mohla jsem se nestydatě povalovat ve spoďárech na zahradě a lejt na sebe vodu z hadice a ládovat se u toho všim co bylo zrovna po ruce. kdo by se taky tahal na kole do pochcanýho písáku, žejo.

tohle léto jsem tak zuřivě nakupovala, že jsem dvakrát po sobě v rozmezí jednoho měsíce musela udělat čistku šatníku a vyhodit tak šest igelitek hadrů, bot a krámů co jsem měla ve skříni "co kdybych si to ještě někdy chtěla vzít". tím chci říct, že tohle léto jsem se naučila říkat v sekáči "ne, už toho mám doma dost." - aspoň někdy.

tohle léto jsem se dvakrát přestěhovala! to asi mluví samo za sebe.

a na závěr: tohle léto jsem stihla přečíst tři knihy - pozor - BELETRIE!!!! což považuju za skoro neuvěřitelný, protože po dvouměsíčnim zkouškovym je to ta poslední věc co se vám chce - číst.

nazdar