Morava Křížemkrážem.

31. srpna 2007 v 12:57 |  Kultůra

Morava křížemkrážem...

20.08.2007
Podle plánu sme si měli užít fesťák a pak zas hurá domu... omyl.
Začalo to pěkně.. Sraz byl ve čtvrtek v půl šestý na hlaváku, cesta vlakem báječná (trošku ufoukaná a usmátá, no..), cesta po tmě do ,,kempu" už byla horší, ovšem došli sme a že teda postavíme stany.. do kruhu. Vchody dovniř. Ale jistě... Kamiláčkův perfektní stan přece nemůže jít postavit tak těžko... ,,jo, ty tyče jsou určitě k tomu..." Postavili sme, z jedný strany se stanu nějak nedostávalo plachty a z druhý zas trošičku visela.. no co, prší, stan stojí, spíme. ---> ,,Kurva!!!" ---> někdo na mě skočil. ---> ,,Kurva!!!" --> někdo kopnul Anet do hlavy. (doufám, že tu karikaturu někdo vyfotil, samozřejmě, že ty tyče k tomu nepatřily)
První den se tradičně kadeřníkovalo, lakovalo, tupírovalo a stavělo...celý dopoledne, pak následoval přesun do areálu. Tak odporný pivo?! Jo. Počasí vypadalo... dobře. Zmýlili sme se přátelé... Pršelo až do osmi (totáče jsem prostála zmoklá jak slepice, po kolena v bahně, s rozteklou barvou a šusťákovkou u podia) Jakýkoliv pogo nemožný, teda možný s tim, že se předem počítá s bahenním zápasem. Děkuju, postojím.
Den druhý...sobota. Trošku ubahněný ráno sem trávila mytím bot, protože jít čůrat do pole nebyl zrovna dobrej noční nápad.Bahno všeobecně začalo dost usychat, takže sme sbalili karimámu a šli se plácnout před podium... ve stínu zima, na sluníčku teplo.. nojo, jsme zhejčkaný, víme:P Odpolední program žečínal v nevimkolik nevimkým, ale bylo..mělo to bejt fajn až úplně do konce:D Největším poutačem festu byli určitě Exploited, můžu tedy říct, že jsem je viděla. Sice dvojmo, ale to nejni podstatný:) Tim moje sobotní účinkování v Moravský Třebový skončilo. Odvedena do stanu sem usnula...hned.
V neděli zbejvalo jen sbalit a vyrazit na zpáteční cestu.. My velkostatkářky sme se rozhodly prodloužit si už tak dlouhej víkend a vydaly sme se za klukama na cestu do Národního parku v Podyjí. Ochotnej pán na lince 1188 (Adolf Adolf, Hitler Hitler) nám našel spoj s třema přestupama trvající asi 4 hodiny.. jo je to dost, ale tak proč bysme nejely... a na přestupy mělo bejt všude dost času, povídal ten pán. První bus z Moravský do Svitav jel na čas... bezva, ve 12:55 ve Svitavách. První karambol se dostavil hned po výstupu, bus na Brno ujel před dvěma minutama... Vynikající, v kolikže pojede další... aha, ve čytři. To nestíháme... půjdem na vlakáč, vlak jede ve čtvrt na tři, to budem pořád jen hodinku ve skluzu. ,,Dobrý den, kudy na nádraží?" ,,jo na nádraží, to jdete úúúúplně blbě... a navíc to je na druhý straně města. To musíte na náměstí a pak pořád rovně!" ,,aha, děkujem" ---13:55-- ,,tyjo co když jdem blbě?" ,,tak to nestihnem.." ,,to je v prdeli, stopni někoho.." projelo auto, zastavilo... ,,dobrý den, můžete nás prosím hodit na nádraží?" ukázalo se, že jdeme opačnym směrem a nikdy vživotě bysme ten vlak nestihly. Dojely sme do Brna... v půl čtvrtý... v původním plánu bylo dojel do Vranova ve čtyři. To nestíháme.
Dovlekly sme se na autobusový nádraží a že prej v kolik to jede na Znojmo... za hodinu. V 16:40.. Děkujem. Počkáme. Koupily sme vínko, rum, vodu, párek v rohlíku, ... Dočkaly sme se, dojely do Znojma.. a kam teď. Kluci už dávno ve Vranově nebyli a dokonce ani jeden neměl signál. Do podělanýho Lukova to jelo v 19:30... na to že sme se v jedenáct zvedly z kempu dobrej čas. Zkraťme to.. ještě se spletl autobusák a zevl co sme mu daly pětku neuměl číst. (ta mapa prej měla moc malý písmenka) Dojely sme v osm hodin večer do Čížova... poodešli 200 metrů za vesnici a rozbalili u cesty spacáky. (rozbalili spacáky a ubalili brka)
Poprvý ve svým životě sem dobrovolně spala pod širákem (ve třetí třídě na táboře sem musela, puťák neasi) po krk utaženej spacák pak palestina, kousek místa a čepice. Nic mi nikam nevlezlo, jen mám podezření, že v noci přecejenom pršelo. Vzbudil mě až v půl osmý jelen, myslela sem, že je to pes, ovšem prej jelen. Tak jelen. Ráno sme zas pro jistotu odpálili brko a ve dvanáct jeli konečně domu.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.