Srpen 2007

Bože.

31. srpna 2007 v 13:04 | no neasi. |  radosti všedního života
..Tak neumělecký dizajn! jako maj estranky mě začínal pomalu vytáčet.. tedy, přeorientovala sem se na blog.cz a doufám, že to bude lepší. Takže pár článků ještě ze starýho webu a... to je vše.
Děkuji.

Antifest

31. srpna 2007 v 12:57 Kultůra

ANTIFEST

09.08.2007
..s odstupem času si řikám, že nejet tam neměla bych jistou cirhozu jater a rakovinu plic a k tomu ještě 1500 v kapse, no tedy.. co nadělám, teď. Byl to poslední ročník, tedy buďme vděční, že sme se tam mohli podívat.)
Já a má ctěná slečna Marxová sme se nakempily k Matyášovi do stanu, nepohrdáme, ovšem bylo to špatný rozhodnutí, to už víme obě, že:D Taky sem se poučila a bez karimámy ani ránu, pro příště, samozřejmě.
(zajímalo by mě, kolik lidí si tohle kdy vůbec přečte)
Moje maminka byla neuvěřitelně zhrozena, když ve zprávách viděla, že ,,ty pankáči tam chodili nalitý za bílýho dne!!!" ne mami, nechodili sme místo snídaně na pivo. (Kdyby jen místo snídaně, bylo to to nejlevnější co tam měli, pivo)
Ze závažnějších a v paměti utkvějících (divnej tvar slova) zážitků bych si připomněla... něco jako větu: ,,Pane Buřinkooooo!" nezapomenutelný:) není divu, že sme to šly s Káčou spláchnout zelenou..Po půl roce sem viděla dokonce Františka, přijel, umotal, vrhla sem, odjel. Báječné, řekli sme si dohromady tak dvě věty, ovšem Marxová si pochvalovala:D
Nejvtipnější byl ovšem Kamil s jeho multifunkční lžící..lžíce vsunutá do tyčky od stanu. ,,sleduj jo... jíš brambory, nevohejbáš se.. jíš.. nebaví tě to.. uděláš si kaši, jíš kaši.." pobavili sme se i nad --> ,, já mám takový větry až to ve mně bublá" nebo ,, mám sra*ku jak bič, nemáte někdo toaleťák?" :DDD umírám.
Antifest se neobešel ani bez prohloubení mezinárodních vztahů, načatých už dovoluji si říct slabě (silně) z loňska.) Naše oběti si tu nezaslouží být jmenovány, nezmiňuju se tu o nich určitě v týhle souvislosti naposled, he, to jen vypadá, že jim to přeju, nevim jak ale sou to vždycky ty samý lidi:))
Místo v pondělí se odjíždělo už v neděli.. paráda, Casualties nepřijeli, éčka taktéž, den na pěst, Marxová se rozešla s Francem, prej rozchod z rozumu, no tak prosim. Opily sme se (výjimečně) krabicovým eklem s kelímku od piva, vysomrovaly poslední cigáro co kdo kde u sebe měl a bylo nám tedy rádoby dobře... Sbalily sme stany, snědli zbytky:D a vydali se na bus... bezva, půl šestý... pohoda vánek:D Omyl. Jeli sme v deseti lidech na tři etapy... střídavě posedávali v kukuřici, cpali na sebe šustí a jedli studený fazole v rajčatový omáčce... v půl osmý sem se šťastně dostala do Pardubic a po třech dnech si umyla ruce mejdlem:D (bylo to neskutečný, myla sem si je třikrát za sebou, vážně) další hodinku sme čekali na poslední zbytek a spěchali k vlaku... 4 prokalený dny nám byli samozřejmě málo, tak sme to celý završili Resortem.
...to jelito na lejtku mám ještě dneska, dobře mi tak. Děkuju za pozornost, amen

Morava Křížemkrážem.

31. srpna 2007 v 12:57 Kultůra

Morava křížemkrážem...

20.08.2007
Podle plánu sme si měli užít fesťák a pak zas hurá domu... omyl.
Začalo to pěkně.. Sraz byl ve čtvrtek v půl šestý na hlaváku, cesta vlakem báječná (trošku ufoukaná a usmátá, no..), cesta po tmě do ,,kempu" už byla horší, ovšem došli sme a že teda postavíme stany.. do kruhu. Vchody dovniř. Ale jistě... Kamiláčkův perfektní stan přece nemůže jít postavit tak těžko... ,,jo, ty tyče jsou určitě k tomu..." Postavili sme, z jedný strany se stanu nějak nedostávalo plachty a z druhý zas trošičku visela.. no co, prší, stan stojí, spíme. ---> ,,Kurva!!!" ---> někdo na mě skočil. ---> ,,Kurva!!!" --> někdo kopnul Anet do hlavy. (doufám, že tu karikaturu někdo vyfotil, samozřejmě, že ty tyče k tomu nepatřily)
První den se tradičně kadeřníkovalo, lakovalo, tupírovalo a stavělo...celý dopoledne, pak následoval přesun do areálu. Tak odporný pivo?! Jo. Počasí vypadalo... dobře. Zmýlili sme se přátelé... Pršelo až do osmi (totáče jsem prostála zmoklá jak slepice, po kolena v bahně, s rozteklou barvou a šusťákovkou u podia) Jakýkoliv pogo nemožný, teda možný s tim, že se předem počítá s bahenním zápasem. Děkuju, postojím.
Den druhý...sobota. Trošku ubahněný ráno sem trávila mytím bot, protože jít čůrat do pole nebyl zrovna dobrej noční nápad.Bahno všeobecně začalo dost usychat, takže sme sbalili karimámu a šli se plácnout před podium... ve stínu zima, na sluníčku teplo.. nojo, jsme zhejčkaný, víme:P Odpolední program žečínal v nevimkolik nevimkým, ale bylo..mělo to bejt fajn až úplně do konce:D Největším poutačem festu byli určitě Exploited, můžu tedy říct, že jsem je viděla. Sice dvojmo, ale to nejni podstatný:) Tim moje sobotní účinkování v Moravský Třebový skončilo. Odvedena do stanu sem usnula...hned.
V neděli zbejvalo jen sbalit a vyrazit na zpáteční cestu.. My velkostatkářky sme se rozhodly prodloužit si už tak dlouhej víkend a vydaly sme se za klukama na cestu do Národního parku v Podyjí. Ochotnej pán na lince 1188 (Adolf Adolf, Hitler Hitler) nám našel spoj s třema přestupama trvající asi 4 hodiny.. jo je to dost, ale tak proč bysme nejely... a na přestupy mělo bejt všude dost času, povídal ten pán. První bus z Moravský do Svitav jel na čas... bezva, ve 12:55 ve Svitavách. První karambol se dostavil hned po výstupu, bus na Brno ujel před dvěma minutama... Vynikající, v kolikže pojede další... aha, ve čytři. To nestíháme... půjdem na vlakáč, vlak jede ve čtvrt na tři, to budem pořád jen hodinku ve skluzu. ,,Dobrý den, kudy na nádraží?" ,,jo na nádraží, to jdete úúúúplně blbě... a navíc to je na druhý straně města. To musíte na náměstí a pak pořád rovně!" ,,aha, děkujem" ---13:55-- ,,tyjo co když jdem blbě?" ,,tak to nestihnem.." ,,to je v prdeli, stopni někoho.." projelo auto, zastavilo... ,,dobrý den, můžete nás prosím hodit na nádraží?" ukázalo se, že jdeme opačnym směrem a nikdy vživotě bysme ten vlak nestihly. Dojely sme do Brna... v půl čtvrtý... v původním plánu bylo dojel do Vranova ve čtyři. To nestíháme.
Dovlekly sme se na autobusový nádraží a že prej v kolik to jede na Znojmo... za hodinu. V 16:40.. Děkujem. Počkáme. Koupily sme vínko, rum, vodu, párek v rohlíku, ... Dočkaly sme se, dojely do Znojma.. a kam teď. Kluci už dávno ve Vranově nebyli a dokonce ani jeden neměl signál. Do podělanýho Lukova to jelo v 19:30... na to že sme se v jedenáct zvedly z kempu dobrej čas. Zkraťme to.. ještě se spletl autobusák a zevl co sme mu daly pětku neuměl číst. (ta mapa prej měla moc malý písmenka) Dojely sme v osm hodin večer do Čížova... poodešli 200 metrů za vesnici a rozbalili u cesty spacáky. (rozbalili spacáky a ubalili brka)
Poprvý ve svým životě sem dobrovolně spala pod širákem (ve třetí třídě na táboře sem musela, puťák neasi) po krk utaženej spacák pak palestina, kousek místa a čepice. Nic mi nikam nevlezlo, jen mám podezření, že v noci přecejenom pršelo. Vzbudil mě až v půl osmý jelen, myslela sem, že je to pes, ovšem prej jelen. Tak jelen. Ráno sme zas pro jistotu odpálili brko a ve dvanáct jeli konečně domu.)

Svatba přátelé.)

31. srpna 2007 v 12:55

Svatba přátelé.

13.08.2007
Přátelé... zdálo se mi o vlastní svatbě, takovejch divností se mi teď zdá až nějak moc, takže to budu zaznamenávat... teda většinu přepíšu už z ,,papírovýho vydaní" snovýho deníku, ale budiž.
...Víte jaký měla Blažena Škopková ve slunce seno svatební šaty? Já měla ty samý, modrý, proužkatý:D ve svejch červenejch vlasek bílý růže a svatební kytku sem si taky trhala sama... byly to kopretiny, neuvěřitelně dlouhý... v tom snu vlastně růže, ale kopretiny. Příserně se lámaly, takže ve finále mi zbyly tak tři... Ve svejch supr šatech sem se nějak nevimjak přemístila na zahrádku nějaký restaurace... zadním vchodem přes wc :DDD ----tady mi to nějak uniklo---- samotnej obřad mi bohužel taky uniknul, teda pokud se ve finále nějakej vůbec konal. Ovšem ráno po svatební noci si pamatuju až moc živě, vzbudila sem se na matraci pod jakejmasi schodama a můj čerstvý manžel zapomněl, že sme se vzali. Bezva.

u Czvalingůů

31. srpna 2007 v 12:53 | já?

..u Czvalingů

29.08.2007
Příšernej sen... taky se nejni čemu divit, když si vzpomenu co všechno tomu předcházelo :D ale večer pěknej, no...spali sme u Czvalingů v knihovně.. takže... v mym snu byla Týnka, Krajbych (vživotě sem ho neviděla, ale byl to Krajbych) se svoji partou (tu taky neznám) na jakýmsi horským otevírání studánek (to taky netušim jak se tam vzalo) a my s Týnkou jsme spaly v zimě, ve sněhu pod širákem ve spacácích..u nějaký chaty. To byla (jak se později ukázalo) Czvalingů chata, v ní okolo stolu posazený všichni Czvalingovi (bylo jich asi sedm) s úplně totžným vzezřením (vousy, brejle) - ráno sem konstatovala, že všichni vypadali jako děti Dušana Kleina. Týnka někam zmizela s Krajbychem:D a já už si jen pamatuju.. ehm.. vypadl mi zub:D ne vážně, ten přední, jednička nahoře. Vypad, panika největší... dorost, sám, hned. Ale byla tam příšerná mezera, fakt strašná. Potom vypad i ten druhej... ten už nedorost.